Be Intensyvios Vilkų Medžioklės Bus Daug Problemų

Paieškos forma

Be Intensyvios Vilkų Medžioklės Bus Daug Problemų

vilkai

Vilkus saugančios organizacijos baiminasi, kad Lietuvoje neišnyktų vilkai, tuo pat metu atokesnių vietovių gyventojai ir medžiotojai piktinasi vilkų daromais nuostoliais ir stebisi skelbiamu vilkų skaičiumi. Mintimis apie tai, kiek iš tiesų Lietuvoje gali būti vilkų, kokia jų reikšmė ir kaip reguliuoti miško sanitarų skaičių, kad jie nekenktų gyvulių augintojams, miško žvėrių populiacijoms bei medžioklės ūkiui, sutiko pasidalyti Jurbarko miškų urėdas, daugiau nei 40 metų medžiojantis ir ne vieną vilką sumedžiojęs Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Jurbarko skyriaus pirmininkas Faustas Bakys.

Miškui vilko reikia Žvėrių ir paukščių biologiją universitete studijavę miškininkai gerai žino, kaip miškui reikalingas vilkas ir kaip ekologinei pusiausvirai gali pakenkti pernelyg išplitusi vilkų populiacija. „Teisingai sakoma, kad vilkas yra miško sanitaras: šie plėšrūnai sudoroja silpnus, sergančius žvėris, sunaikina kritusiųjų maitą, taigi saugo mišką nuo ligų išplitimo. Tačiau vilkai naudingi tik tol, kol jų nėra per daug. Kai populiacija pernelyg išauga, vilkai miškui ir pamiškių gyventojams bei ūkininkams tampa problema“, – tvirtina Jurbarko miškų urėdas. Kai vilkų labai daug, pradeda plisti epideminės ligos. Grėsmingiausia – pasiutligė, kurią Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba labai ryžtingais veiksmais beveik sustabdė. Bet jau prieš keletą metų medžiotojai pastebėjo, kad vilkai, kaip ir lapės plinka – jie taip pat užsikrečia sarkoptoze, medžiotojų vadinamais niežais. Nuplikę vilkai šaltą žiemą gali ir neišgyventi.

Vilkas neturi natūralių priešų, todėl jei jų populiacijos dydžio nereguliuoja žmogus, imasi reguliuoti gamta. Kol kanopinių žvėrių yra daug, daugėja ir vilkų, mintančių šiais žvėrimis, ypač jų jaunikliais. Nykstant maitinimosi bazei, vilkų mažėja, o atsistačius kanopinių žvėrių populiacijai – vėl ima daugėti. Tačiau tai lėti procesai, be to, vilkų populiacijos dydį reguliuojančios epidemijos kelia pavojų žmonėms – jei atsinaujintų pasiutligė ir ją nešiojantys vilkai apkandžiotų naminius gyvulius, pultų pamiškių gyventojus, padėtis taptų nevaldoma.

Visą straipsnį skaitykite: grynas.lt

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.