10 keisčiausių faktų apie gyvūnus

Paieškos forma

10 keisčiausių faktų apie gyvūnus

duck

Na, ir nuostabūs, tie mūsų gyvūnai! Jie savyje slepia tokių paslapčių, apie kurias nieko nesame girdėję.

1. Auksinių žuvelių spalva

Auksinės žuvelės praranda savo spalvą, jei negauna pakankamai šviesos. Pasirodo, jų odoje yra specialus pigmentas, kuris keičiasi priklausomai nuo gaunamos saulės šviesos. Kuo daugiau saulės ir ultravioletinių spindulių, tuo auksinė žuvelė ryškesnė. Įdomu tik tai, kad visiškai išblukti ji negali, nes pigmentų gauna su maistu.

2. Žiurkių dantys

Žiurkių priekiniai dantys per metus užauga nuo 11 iki 14 centimetrų. Niekas nematė žiurkės su sprindžio ilgio priekiniais dantimis, nes jos pastoviai viską graužia, taip nuzulindamos ir dantis.

3. Dramblio gebėjimai

Visi žinduoliai gali pašokti. Išskyrus vieną. Tai dramblys. Dramblys šokinėti negali, nors puikiai moka plaukti, nardyti. Dramblys yra vienas iš 3 žinduolių, kuris patiria menopauzę. Kas gi kiti du? Pirmiausia, tai moteris. Trečias žinduolis yra… kuprotojo banginio patelė.

4. Vištų skrydis  Kiek laiko gali skristi višta mosuodama savo sparnais? Pasaulio rekordas yra 13 sekundžių.

5. Vabalų seksas Keisčiausias seksas pasaulyje yra tarp vabalų maldininkų. Patinas, kuris yra mažesnis, nei patelė, susiranda sau partnerę ir ją suvilioja. Sueities metu patelė nugraužia patinui galvą, nors šio „vyriška pareiga“ dar neatlikta. Patinas galutinai miršta tik po keleto valandų atidavęs savo genus giminės pratęsimui. Šiurpoka, tiesa? Beje, tarakonas be galvos dar gali išgyventi ne kelias valandas, o 9 dienas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Antys  Anties kvaksėjimui nėra aido net tuščioje patalpoje. Mokslas kol kas negali paaiškinti šio reiškinio.

7. Ožkos akys  Yra kelios gyvūnų rūšys, kurių akies lęšiukas yra ne apvalus, o pailgas. Tai avys, ožkos, aštuonkojai ir varlės. Kodėl? Visos šios rūšys yra žemesnėje maitinimosi grandinėje, kitaip sakant – aukos, todėl jų regėjimo kampas yra labai platus, kad galėtų pamatyti netoliese esantį pavojų.

8. Kiaulės  Kiaulės turi savo kalbą. Mokslininkai ištyrė, kad jos turi daugiau kaip 20 įvairių garsų, kurie perduoda tam tikras komandas kitoms kiaulėms.

9.Kengūrinė žiurkė  Kas ilgiausiai išbūna be vandens? Kupranugariai be vandens dykumoje gali išgyventi daugiau nei 3 mėnesius, tačiau šiose lenktynėse juos pralenkia kengūrinis šoklys (dar vadinamas kengūrine žiurke), kuriam iš viso vandens nereikia, nes viską paima iš maisto. Šis gyvūnėlis gyvena sausringiausiose dykumose. Apie gyvūnus galima pasakoti ir pasakoti, nes jie slepia tokius dalykus, apie kuriuos sužinome iš naujo, net po šimtų metų jų tyrinėjimų.

Aut. teisės: Dienos Tema

 

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.