Abejingumas Lietuvos miškuose. Skaitytojos komentaras

Paieškos forma

Abejingumas Lietuvos miškuose. Skaitytojos komentaras

abejingumas

Ką tik gavome mūsų portalo skaitytojos komentarą . Ačiū Karolinai už neabejingumą ir kviečiame visus, kurie įžvelgia neteisybę ir pastebi atlaidų valdžios požiūrį, susijusį su Lietuvos miškų apsauga, pasidalinti komentarais ir įžvalgomis.

Grybaudama radau negyvą briedžio patelę, kuri tikriausiai buvo brakonieriavimo auka. Ji ten jau gulėjo gal apie savaitę, vaizdas šiurpus, visokios lervos, kirminai. Paskambinau aplinkosaugininkams, jie pasakė kreiptis į medžiotojų būrelio pirmininką. Jam paskambinus sulaukiau visiško abejingumo. Paaiškinau jam situaciją, kad gali kilti užkratas, jis man atsake čia ne lapė ar vilkas, kad paimei ir greit sutvarkei. Tai sakau ką daryt, lauksim kol “ kirmelės sudoros?“, jo atsakymas buvo teigiamas. Visa tai įvyko Trakų rajone, kur ir taip dėl kiaulių maro didžiausias pavojus, o čia dar papildomai toks infekcijos židinys. Vėl pranešiau aplinkosaugininkams, jie sakė viską sutvarkys. Tačiau norėjau, kad paviešintumėt apie tą medžiotojų būrelio pirmininką V. Stasiūną, koks jis yra abejingas, neprižiūri savo plotų ir dar reiškia nepasitenkinimą, kad trugdau. Ar toks žmogus gali būti medžiotoju ir dar būrelio pirmininku?

Karolina Ilgert

Karolinos Ilgert komentarą pakomentavo biologas, medžioklės žinovas, Tauro rago prodiuseris Artūras Čalutka :

„Pirmiausiai dėkojame mūsų laidos žiūrovei už rūpestį ir tai, kad nesate abejinga kas vyksta miškuose. Gaila, kad Lietuvoje vyrauja tokia situacija. Institucijos, kurios turi atlikti savo darbą, numoja ranka , arba  problemą sprendžia nekompetetingai. Prisiminkime, kad ir tą pagarsėjusį nutikimą kai kelyje buvo partrenktas šuo.  Žmogaus pareiga pranešti, o toliau jau turi veikti operatyviai institucijos , kurios yra atsakingos. Šiuo atveju, paskambinus aplinkosaugininkams jie turėjo padėkoti ir toliau  perimti iniciatyvą į savo rankas. Operatyviai reaguoti į gautą pranešimą. Nustatyti ar gyvūnas krito nuo ligos, ar tai brakonierių veiksmų pasekmė.

Taip pat  toks medžiotojų elgesys yra  nepateisinamas. Jei jų plotuose yra pastebėtas negyvas žvėris, tai yra problema, kurią reikia išspręsti, o ne priekaištauti pranešusiam žmogui. Pamatyti gyvūno irimą  yra išties labai nemalonus reginys. Tačiau, būkštauti, kad tai yra užkrato židinys – nevertėtų. Kritęs briedis nėra ligų nesiotojas. Nei gamtai, nei žmonėms jokio pavojaus nedaro. Atvirkščiai, tai yra papildomas maisto šaltinis visiems kitiems gyviams. Bet sutinkame, estetinis vaizdas tikrai ne koks.

 

TADAS MEKIONIS

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.