Afrikinis kiaulių maras atkeliavo ir į Elektrėnų apylinkes

Paieškos forma

Afrikinis kiaulių maras atkeliavo ir į Elektrėnų apylinkes

sernas ziema

Gruodžio pradžioje Vilniaus aplinkosaugininkai gavo žinią iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, kad š. m. gruodžio 7 d. Sukros miške, Kazokiškių sen., Elektrėnų sav., sumedžiotai šerno patelei nustatytas afrikinis kiaulių maras. Elektrėnų apylinkės iki šiol buvo bene vienintelė vieta visame Vilniaus regione, kurioje nebuvo nei vieno afrikiniu kiaulių maru užsikrėtusio šerno.

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Elektrėnų agentūra kartu su Elektrėnų valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba parengė planą priemonių, kurias taikant iki 2018 m. pabaigos šiose apylinkėse turėtų būti sumažinta šernų populiacija ir taip suvaldytas maro plitimas.

Viena iš pirmųjų plano priemonių – Elektrėnų rajone ir aplink esančių medžiotojų būrelių nariams paaiškinti šios pavojingos ligos pasekmes ir siekti, kad bent pusė sumedžiotų šernų būtų patelės. Aplinkosaugininkai taip pat planuoja sustiprinti kontrolę žvėrių viliojimo ir jaukinimo vietose bei kartu su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnais tikrinti medžiotojų būrelių plotų vienetus, kad sumedžiotų gyvūnų skrodimo ir apdorojimo atliekos, gyvūnų kūnai būtų metami tik į pirminio žvėrių dorojimo aikštelių žvėrienos atliekų duobes ir būtų laikomasi Veterinarinės priežiūros medžioklėje reikalavimų.

Aplinkosaugininkai primena, kad medžioklės plotų naudotojams vietovėse, kur užfiksuotas afrikinis kiaulių maras, toje pačioje medžioklės plotų vieneto dalyje (tame pačiame miško kvartale) medžiojamuosius gyvūnus draudžiama medžioti su varovais ar šunimis dažniau kaip vieną kartą per mėnesį.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.