AKM nustatytas jau 29-ai Lietuvos savivaldybei

Paieškos forma

AKM nustatytas jau 29-ai Lietuvos savivaldybei

Teritorija uzkresta AKM

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Radviliškio valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – Radviliškio VMVT) informuoja, kad 2017 m. gruodžio 1 d. gautas Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Tyrimų protokolas Nr. 17931 G1-8, kuriuo patvirtinama, kad afrikinis kiaulių maras (toliau – AKM) nustatytas 2017 m. lapkričio 30 d. sumedžiotiems trims šernams. Šie šernai sumedžioti Baisogalos miške, Baisogalos sen., Radviliškio r. sav. ,,Baisogalos“ medžiotojų būrelio medžioklės plotuose (WGS koordinatės: (55.593205, 23.73237; 55.59762, 23.734085; 55.59955, 23.747338 ).

Primename, kad vadovaujantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2016 m. kovo 30 d. įsakymo Nr. B1-265 „Dėl afrikinio kiaulių maro stebėsenos ir kontrolės priemonių šernų populiacijoje ir kiaulių laikymo vietose“ reikalavimais, medžioklės plotų naudotojai privalo užtikrinti šio įsakymo 4 punkto vykdymą:

Rajono teritorijoje sumedžiotų šernų mėsa turi būti saugoma su Radviliškio VMVT  suderintoje vietoje, kol bus žinomi AKM tyrimų rezultatai.

Nedelsiant pranešti VMVT apie medžioklės ploto vienete rastus nugaišusius šernus.

Medžioklės plote, kuriame nustatytas AKM, ne mažiau kaip 1 mėnesį, ne rečiau kaip vieną kartą per savaitę turi būti atliekama ploto vieneto apžiūra, siekiant surasti ir surinkti šernų gaišenas.

Iš visų rajono teritorijoje sumedžiotų šernų būtų imami kraujo ir organų mėginiai AKM tyrimui.

Sumedžiotus šernus galima doroti tik pirminio apdorojimo aikštelėse arba jose esančiuose tam pritaikytuose  statiniuose.

Baigus dorojimo darbus aikštelę privalu dezinfekuoti dezinfekcinėmis medžiagomis, kurios veikia AKM ligos sukėlėją.

Sustiprinti biologinio saugumo priemonių reikalavimų vykdymą kiaulių laikymo vietose (kiaulių deklaravimas, laikymo teritorijos aptvėrimas, dezinfekcinio kilimėlio įrengimas ir jo laistymas dezinfekciniu tirpalu, atskiras avalynės ir drabužių naudojimas darbui tvarte, reguliarus graužikų naikinimas, nenaudoti pakratų parvežtų tiesiai iš lauko, nešerti kiaulių virtuvinėmis  atliekomis, šerti kiaules  termiškai apdorotu pašaru).

Pastebėjus bet kokį gyvūno negalavimą, nedelsiant informuoti  privatų veterinarijos gydytoją arba Radviliškio VMVT tel. (8 422) 53 218.

Radviliškio rajono savivaldybė – 29-oji Lietuvos savivaldybė, kurioje nustatytas afrikinio kiaulių maro atvejis.

Radviliškio VMVT informacija

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.