AKM nustatytas smulkiame Rumunijos ūkyje

Paieškos forma

AKM nustatytas smulkiame Rumunijos ūkyje

AKM kiaule

Rumunijos atsakinga institucija pranešė, kad Bercu Nou vietovėje, Satu Mare regione, patvirtintas trečiasis šiais metais afrikinio kiaulių maro (AKM) židinys.

Virusas nustatytas nekomercinėje kiaulių laikymo vietoje, kur savo reikmėms buvo auginamos 3 kiaulės. Dviem iš jų nugaišus ir atlikus tyrimus, pasitvirtino AKM diagnozė. Likusi kiaulė buvo nedelsiant paskersta ir sunaikinta.

Rumunijos veterinarijos specialistai nustatė apsaugos ir priežiūros zonas, ūkyje atliko dezinfekciją. Veterinarai aiškinasi, kaip virusas galėjo patekti į ūkį, atlieka epizootinius tyrimus.

Tai jau 5 AKM protrūkis kiaulių laikymo vietose šiame Rumunijos regione nuo 2017-ųjų metų pradžios. Šios šalies laukinėje faunoje AKM nenustatytas nė vienam šernui, todėl specialistai daro prielaidas, kad virusas galėjo atsirasti dėl žmogiškojo faktoriaus, t. y. išplisti su kiaulienos produktais, atvežtais iš užkrėstų ūkių, zonų ar valstybių, kuriose nustatytas AKM.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena kiaulių laikytojams, kad norint išvengti AKM viruso, svarbu kiaules šerti tik termiškai apdorotais pašarais, dėvėti darbo drabužius ir avalynę. Ūkininkams būtina paisyti higienos ir biologinio saugumo reikalavimų, neleisti pašalinių žmonių į kiaulių laikymo vietas, riboti transporto priemonių įvažiavimą į ūkius. Be to, rekomenduotina pašarus pirkti tik iš patikimų pardavėjų, saugoti gyvulius nuo aplinkos veiksnių (benamių, bešeimininkių gyvūnų), tvartuose reguliariai naikinti graužikus, vabzdžius ir kitus kenkėjus, kurie gali pernešti virusus.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.