Aplinkosaugininkai gauna rekodišką skaičių pranešimų

Paieškos forma

Aplinkosaugininkai gauna rekodišką skaičių pranešimų

Pranesimai

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo ir aplinkosauginių ekstremalių situacijų valdymo skyrius (pranešimų priėmimo centras) 2018 m. sausio, vasario ir kovo mėn. gavo 4052 pranešimus apie aplinkosauginius pažeidimus. Tai net dukart daugiau negu per tą patį laikotarpį prieš trejus metus. Pernai pirmąjį metų ketvirtį aplinkosauginių pranešimų buvo gauta beveik tūkstančiu mažiau – 3108. Vilniaus ir jo apylinkių gyventojai į pranešimų priėmimo centrą šiemet kreipėsi 982 kartus, Kauno – 635, Klaipėdos – 563.

Per pirmuosius tris šių metų mėnesius buvo gauti 1875 pranešimai dėl įvykių, susijusių su laukiniais gyvūnais. Iš jų net 1401 pranešimai apie laukinių gyvūnų susidūrimus su transporto priemone. Taip pat įsigaliojus naujajam aplinkos ministro 2018-02-12 įsakymui ir pasikeitus Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėms pranešimų priėmimo centras gavo 745 pranešimus apie pradedamą vykdyti žvėrių apskaitą.

2018 m. I ketvirtį regionų aplinkos apsaugos departamentų būdraujantys pareigūnai 284 kartus nedarbo metu, naktį, savaitgaliais ir švenčių dienomis vyko tirti gautų pranešimų. 188 kartus informacija apie pažeidimus pasitvirtino: buvo nustatyti 132 brakonieriavimo medžioklės ir žvejybos srityje atvejai, 64 atliekų deginimo, 26 aplinkos teršimo nuotekomis ir kitokie aplinkosauginiai  pažeidimai.

Kviečiame visuomenę ir toliau aktyviai pranešti apie žalojamą gamtą arba aplinkos apsaugos reikalavimų nesilaikymą. Tai galite daryti bet kuriuo paros metu paskambinę Bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiai Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento pranešimų priėmimo centrui telefonu 8 (5) 273 2995.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.