Aplinkosaugininko vilko medžioklės istorija suka į finišo tiesiąją

Paieškos forma

Aplinkosaugininko vilko medžioklės istorija suka į finišo tiesiąją

Istorija, susijusi su mįslinga vilko medžiokle Lazdijų rajone, Giraitės miške, artėja prie pabaigos. 66 kilogramų vilką sumedžiojusio aplinkosaugininko Donato Račkausko laukia  teismas dėl draudžiamu būdu sumedžioto gyvūno ir SODRA Lazdijų skyriaus verdiktas dėl  medžioklės ligos metu.

Tačiau tuo viskas dar nesibaigs. Kai teisme bus išnagrinėta administracinio nusižengimo byla, Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) atnaujins tyrimą dėl galimų pareigūno tarnybinių nusižengimų.

Daug džiaugsmo ir dar daugiau problemų AAD Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiajam specialistui D. Račkauskui sukėlusi vilko medžioklė įvyko praėjusių metų lapkričio 29 dieną.

Tikriausiai džiaugsmas dėl nušauto pilkio buvo toks didelis, kad vyras apie medžioklę papasakojo vietinei spaudai: „Vakare išėjau į mišką ir pamačiau sudraskytą stirną, todėl įtaręs, kad tai vilkų darbas, kad jie netoliese slankioja tykodami grobio, nusprendžiau pasėdėti bokštelyje ir palaukti – gal ateis. Iš tiesų apie 20 valandą netoliese išvydau du vilkus – didelį ir kiek mažesnį. Didesnis stovėjo gal už kokių 40–50 metrų pievoje, netoli bokštelio, o greta jo gulėjo mažesnis plėšrūnas. Nebuvo kada laukti, teko iš karto šauti. Šūvis buvo taiklus ir krito didesnis vilkas, o kitas pabėgo. Nušautasis yra stambus, apie 66 kilogramų svorio, galėtų būti ne jaunesnis kaip 5 metų“.

D. Račkauskas pasakojo, kad tąkart buvo išsiruošęs medžioti barsuko, kurio taukai esą padeda nuo nugaros skausmų, o sumedžiojo vilką. Rašiniai buvo iliustruoti medžiotojo ir jo trofėjo nuotraukomis.

Paviešinus vilko medžioklės istoriją, aplinkosaugininką užplūdo nemalonumai, nes iš karto buvo suabejota, ar jis sumedžiotas nepažeidus įstatymų. Pradėjus aiškintis šį faktą paaiškėjo ir daugiau pažeidimų – vilką D. Račkauskas sumedžiojo ligos metu. Apie įvykį sužinojęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika iš karto sudarė darbo grupę, kuriai buvo pavesta ištirti šį incidentą. 

Anot Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijos vedėjo Evaldo Brusoko, dėl beveik dešimtmetį jo vadovaujamoje inspekcijoje dirbančio D. Račkausko elgesio problemų nebuvo, už jokius nusižengimus aplinkosaugininkas baustas nebuvo. 

D. Račkauskas medžioklėje taip pat ne naujokas. Jis turi 16-os metų medžiotojo stažą ir selekcininko kvalifikaciją. Be to, kurį laiką vadovavo „Giraitės“ medžiotojų būreliui, todėl medžioklės įstatymai ir būdai jam turėjo būti gerai žinomi.

Per praėjusį medžioklės sezoną Lazdijų rajone buvo sumedžioti 5 vilkai. Paskutinis – šių metų sausio 6 dieną. Dėl kitų keturių sumedžiotų plėšrūnų teisėtumo problemų nebuvo.

Tiek D. Račkauskui surašytas administracinio nusižengimo protokolas už tai, kad draudžiamu būdu (šviečiant dirbtiniu šviesos šaltiniu – prožektoriumi) sumedžiojo vilką, tiek komisijos atlikto tyrimo išvados, kad pareigūnas medžioklę vykdė nedarbingumo metu dar gali būti skundžiami.

https://www.agroeta.lt/aplinkosaugininko-vilko-medziokles-istorija-suka-i-finiso-tiesiaja

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.