Dauguma medžiotojų laikosi nustatytų reikalavimų

Paieškos forma

Dauguma medžiotojų laikosi nustatytų reikalavimų

bokstelis ziema

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) praėjusį savaitgalį surengė patikrinimus – medžioklės metu patikrino 20-ties rajonų medžioklės būrelius. Šių patikrų tikslas - įvertinti, kaip įgyvendinamos biologinio saugumo priemonės medžiojamųjų gyvūnų apdorojimo aikštelėse.

Iš viso buvo patikrinta daugiau kaip 100 medžioklės klubų ir būrelių. Patikrinimai atlikti Anykščių, Panevėžio, Biržų, Pasvalio, Lazdijų, Varėnos, Alytaus, Kauno, Ukmergės, Širvintų, Marijampolės, Vilkaviškio, Raseinių, Pakruojo, Šakių, Jurbarko, Radviliškio, Šiaulių, Kelmės, Kėdainių rajonuose.

Didžiosios dalies patikrinimų metu grubių veterinarinės priežiūros ir biologinio saugumo reikalavimų pažeidimų nebuvo nustatyta – medžiotojų būreliai žino ir dažniausiai griežtai laikosi reikalavimų. Pažeidimų nustatyta vos 6 medžioklės aikštelėse iš 100 patikrintų. Dėl nustatytų neatitikimų medžioklės būrelių ar klubų pirmininkai įspėti, jiems nurodyta pašalinti trūkumus (išvalyti perpildytas atliekų surinkimo duobes, įsigyti naujų dezinfekavimo kilimėlių ir kt.).

„Įvertinus, kad patikrinimų metu didesnių pažeidimų nustatyta tik apie 6 %, galima teigti, kad medžioklės klubų ir būrelių nariai yra susipažinę su afrikinio kiaulių maro (AKM) situacija Lietuvos laukinėje faunoje, supranta ir įvertina biologinio saugumo reikalavimų reikšmę bei svarbą. Šie patikrinimai buvo naudingi, galėjome įvertinti realią padėtį daugelyje rajonų, todėl planuojame ateinančių metų pradžioje inicijuoti analogiškas patikras kituose, ypač AKM neapimtuose rajonuose“, – sakė VMVT direktorius Darius Remeika.

Įvertinus nustatytus trūkumus, VMVT primena medžiotojams, kad visi sumedžioti gyvūnai turi būti dorojami patvirtintose pirminio žvėrių apdorojimo aikštelėse, atliekų duobės negali būti perpildytos (t.y. atliekų atstumas nuo žemės paviršiaus turi būti ne mažesnis kaip 1,5 m). Taip pat labai svarbu, kad dezinfekciniai kilimėliai būtų įrengti tinkamai, nesusidėvėję, o dezinfekavimo skystis juose – papildomas prieš pradedant darbus aikštelėje.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.