Dažniausios šunų ligos ir problemos žiemos metu

Paieškos forma

Dažniausios šunų ligos ir problemos žiemos metu

Laika

Šaltuoju metų sezonu eilės nusidriekia ne tik poliklinikose, bet ir veterinarijos gydyklose. Ligos ir traumos dažniausiai kamuoja šunis, kurie bet kokiu oru keliauja į kasdienius pasivaikščiojimus. Keturkojus kamuoja peršalimas bei susijusios komplikacijos, įvairios traumos.

Žiemą šunis, kaip ir žmones, sugriebia gerklės uždegimai. Negydomas gerklės uždegimas gali virsti sunkesne liga – plaučių uždegimu, neuralgija.

Kreiptis į veterinarijos kliniką reikia nedelsiant pastebėjus augintinio apatiją, elgesio pasikeitimus, pavyzdžiui, jeigu šuo tampa liūdnesnis, daugiau miega, sumažėja apetitas. Priklausomai nuo šuns amžiaus, imuniteto ir susirgimo pobūdžio, ligą gali tekti gydyti daug ilgiau, negu atvykus laiku.

Žiemą šunų traumų padaugėja dėl slidžių kelių. Be to, juos dažniau partrenkia automobiliai, nes pasivaikščiojimų metu šunys neturi atšvaitų, šviečiančių antkaklių ar kitų, matomumą gerinančių priemonių.

Žiemą šunys dažnai paslysta, todėl pasitaiko sąnarių išnirimų ar net stuburo traumų. Pavojų šunims kelia net ir žmonių saugumui ant kelių ir takelių barstoma druska. Druskos gadina žmonių avalynę, automobilius, tai reikia susimąstyti, kiek jos kenkia gyvūnui ir patartina ištepti pėdas prieš vedžiojimą specialiai skirtais vaškais. Be to, sustingęs ledas ar sniegas gali supjaustyti pėdutes, todėl derėtų atidžiai rinktis pasivaikščiojimų vietas pagal oro sąlygas.

Vedant į lauką pasivaikščioti trumpaplaukius šunis vertėtų juos aprengti, taip pat, jei neperkami batukai, pasirūpinti jų pėdutėms ir tepti specialiu vašku. Tiek didelius, tiek mažus šunis patariama aprūpinti šviesą atspindinčiais, šviečiančiais, mirksinčiais ir pan. antkakliais, kad augintiniai būtų matomi tamsoje iš toli.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.