„DRAKONAS MIRĖ! TEGYVUOJA DRAKONAS!“ Ar ši pasaka virs realybe?

Paieškos forma

„DRAKONAS MIRĖ! TEGYVUOJA DRAKONAS!“ Ar ši pasaka virs realybe?

Printscreen

Perskaičiau pono Eugenijaus Tijušo laišką „LMŽD atsakas žiniasklaidai dėl FNTT tyrimo“, paviešintą 2018-04-12 dieną.

Turiu pasakyti, kad mums, vyresniajai kartai, labai sunku suprasti, kad sovietiniai laikai jau baigėsi. Laikas negailestingas, greitai bus 30 metų, kai gyvename Nepriklausomoje Lietuvoje. Užaugo nauja, naujai mąstanti, laisva karta. Pono E. Tijušo pasakymas, jog bandoma susidoroti su Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija, išbraukiant medžiotojų organizaciją iš įstatymo, mano nuomone yra senosios kartos atstovo verkšlenimas.

„Privalau pasiaiškinti, nes dėl mano veiklos ginant medžiotojų interesus, viešai dergiama keliasdešimties tūkstančių garbinga medžiotojų ir žvejų bendruomenė,“ - rašo laiško autorius. Bandau prisiminti, kokiais veiksmais LMŽD vadovybė ir ponas Tijušas, gynė medžiotojus ir žvejus.

SĄVADAS. Čia jau visa istorija. Kaip gimė ponas SĄVADAS? Ar jis reikalingas, ir kas tai per reiškinys? Pirminiuose įstatymuose buvo rašoma – sąvadas nemokamas. Pratęsti sąvadą kiekvienas medžiotojas gali visose Aplinkos apsaugos agentūrose. Praėjo keli metai ir iš šio įstatymo, tyliai ir nelauktai, žodis Agentūros išgaravo, atsirado žodis - draugijos. Kas čia tokio, tik vieną žodelį netyčia pakeitė, tuo metu valdžioje būnant bendrapartiečiams. Viskas suprantama, partiniai kolegos paprašė padėti, pinigėlių pasidaryti, o kaip nepadėsi.

Plačiai žiniasklaidoje nuskambėjo LMŽD vadovybės dar viena „pagalba“ medžiotojams ir žvejams. Tai istorija apie „stebuklingus“ gandralizdžius ir „auksinius“ batus.

Net kalbėti apie visus tuos „gerus“ darbus nesinori...

Kalbos apie tai, kad norima sunaikinti Lietuvos Medžiotojų ir žvejų draugiją, neturi jokio pagrindo. Medžiotojus vienijanti organizacija visiems medžiotojams yra reikalinga. Tai yra ne tik mano asmeninė nuomonė. Daug bendrauju su įvairių regionų medžiotojais, tad dar kartą pasikartosiu, tokia organizacija, kuri vienytų medžiotojus, atstovautų jų interesus yra gyvybiškai reikalinga. Ir tokiai organizacijai turėtų vadovauti naujos kartos atstovai. Medžiotojai nori permainų, nori žengti koja kojon su gyvenimu. Kiek turime sprendžiamų klausimų, gyvybiškai aktualių situacijų. Darbo daug, tik norinčių dirbti, visų medžiotojų labui, šios organizacijos vadovybėje nėra.

Visuomenėje daugiausiai vyrauja negatyvi informacija apie medžiotojus. O ko galime tikėtis, jeigu patys LMŽD vadovai tą nuomonę kursto. Pateikiant ir priimant įstatymus, ar jų pataisas, maža grupelė Žaliųjų organizacijos šaukia garsiau ir pasiekia daugiau, nei keliasdešimt tūkstančių medžiotojų vienijančios organizacijos atstovai. Ar ne laikas ponai pasitraukti ir užleisti vietą jauniems. Ką? Lovys sotus? Negi leisi kitiems iš jo maitintis?

Net partijos sugeba atsinaujinti. Vyresniosios kartos lyderiai užleidžia pozicijas jauniems. Gaila, bet to paties negalima pasakyti apie LMŽD. Juk reikia kažkam ordinus ir medalius kepti (ar tai nieko neprimena?), o  jaunimas šiame reikale nepatikimas. Tokia šių dienų kasdienybė.

Linkiu LMŽD visokeriopos sėkmės, atsinaujinimo ir gerų darbų.

Artūras Čalutka
Biologas, medžioklės žinovas.
Laidos Tauro ragas prodiuseris

 

Komentarai (1)

Šauniai parašyta. Kažkada žadėta pakeisti ir medžiotojų bilietus į korteles, kad būtu patogios ir neperšlampamos, bet deja LMŽD nieko dėl to nesiima ir pažadas taip ir liko pažadu. Kaip sakoma: ,,-Pažadėjai - patiešijai, neištiesėjai - nesugiešijai.".

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.