Ekstremali padėtis Lietuvos miškuose

Paieškos forma

Ekstremali padėtis Lietuvos miškuose

slapias miskas

Dėl liūčių užlietų ūkininkų laukų Vyriausybė spalio pradžioje visoje šalyje paskelbė ekstremalią situaciją, tačiau tokia padėtis yra ir daugelyje Lietuvos miškų. Dėl užmirkusių plotų ir neįvažiuojamų miško kelių sutriko kai kurių miškų urėdijų darbas bei medienos pardavimas, dėl nenugalimos jėgos (force majeure) vėluojama vykdyti įsipareigojimus užsakovams. Ypač nuo neįprastai gausaus lietus šiemet kenčia viena iš „šlapiausių“ šalyje – Rietavo miškų urėdija, skelbia naujienų portalas miškininkas.eu.

„Jau metai, kai laikinai einu Rietavo miškų urėdo pareigas, o iš viso urėdijoje dirbu daugiau nei du dešimtmečius, bet nepamenu tokių potvynių, kaip šiemet. Tiesa, pasitaikydavo liūčių, kai lietus sugadindavo vieną kitą pralaidą, bet šiemet keliais tiesiog upeliai bėgo, kurie išplovė daugelį pralaidų. Net pavasarį tokių dalykų nebūdavo, o kad  rudenį – neatsimenam. Spalio 13 d. Rietavo savivaldybė savo teritorijoje paskelbė esktremalią situaciją. Vienas mūsų girininkas suskaičiavo, kad spalį buvo tik devynios darbo dienos, kuomet nelijo ir  buvo galima išeiti dirbti į mišką “, – pasakoja Rietavo MU laikinasis urėdas ir vyriausiasis miškininkas Žydrūnas Mažeika.

Rietavo MU yra daugiau nei 600 km miško kelių, kuriuos ji prižiūri. Šiemet iš urėdijos lėšų  savų kelių remontui ir tvarkymui buvo numatyta skirti 136 tūkst. eurų, tačiau dėl lietaus pridarytų nuostolių reikia didesnės sumos. Pelningai dirbanti urėdija pingų turi, tačiau norit padidinti finansavimą kelių tvarkymui, reikia Generalinės miškų urėdijos pritarimo, tad paprašyta leisti tam papildomai panaudoti dar 30 tūkst. eurų.   

Urėdija šiemet rūpinosi ir per privačias miško valdas einančiais keliais ar jų ruožais, besiribojančiais su valstybiniais miškais. Iš Bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programos Rietavo urėdijai numatyta 84,3 tūkst. eurų, kuriuos reikia įsisavinti iki gruodžio 11 d. 

„Iš šios programos lėšų turime suremontuoti 16,5 km kelių, visuose juose jau suformuotos sankasos, Girėnų ir Labardžių girininkijose įrengtos pralaidos, bet dėl nepalankių oro sąlygų negalime atvežti ir užpilti žvyro. Tai pradėti, bet neužbaigti darbai. Jeigu atšaltų, per 3–4 dienas viską sutvarkytume. Tikimės, kad orai pagerės arba teks prašyti, kad Aplinkos ministerija pratęstų pinigų įsisavinimo terminą bent iki šių metų pabaigos“ , – apie esamą padėtį kalba Rietavo MU vyriausiasis inžinierius Audrius Pinikas.

Visą Angelės Adomaitienės straipsnį galite rasti http://miskininkas.eu/rietavo-uredijoje-misko-keliai-virto-upeliais/

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.