FACE dalyvavo labai svarbiame susitikime su Europos Sąjungos aplinkos komisaru

Paieškos forma

FACE dalyvavo labai svarbiame susitikime su Europos Sąjungos aplinkos komisaru

Face ir ES komisaras

Lapkričio 27 d. Europos sąjungos medžiotojų ir gamtos apsaugos organizacijų federacija (FACE) dalyvavo labai svarbiame susitikime su Europos Sąjungos aplinkos komisaru Karmenu Vella ir jo komanda. Susitikimo metu buvo aptariami įvairūs migruojančių paukščių, žąsų, bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) ir didžiųjų plėšrūnų klausimai.

Susitikimo pradžioje „FACE“ dar kartą patvirtino savo įsipareigojimą padėti skatinti geresnį Paukščių ir Buveinių direktyvų įgyvendinimą pagal ES veiksmų planą dėl gamtos, žmonių ir ekonomikos. „FACE“ taip pat patvirtino, kad reikia taikyti, kad reikia taikyti tokius metodus, kaip adaptuotas derliaus valdymas, siekiant užtikrinti geriausią migruojančių vandens paukščių išsaugojimo praktiką. Taip pat buvo aptarti šiai dienai aktualūs žąsų keliami konfliktai, įskaitant daugelio Europos medžiotojų nusivylimą nacionaliniu požiūriu į žąsų populiacijos augimą. Komisija pabrėžė, kad bet koks žąsų populiacijos ES valdymas turi atitikti Paukščių direktyvos teisinius reikalavimus ir mokslinį pagrindą.

Tiek „FACE“, tiek ES komisaras K. Vella susitarė dėl poreikio užtikrinti didesnį gamtos direktyvų ir BŽŪP suderinamumą. „FACE“ pristatė savo poziciją ir paragino imtis veiksmingų agrarinės aplinkosaugos priemonių, skirtų biologinei įvairovei skatinti ir padėti atkurti mažas medžiojamųjų gyvūnų populiacijas.

Dėl didžiųjų plėšrūnų „FACE“ nurodė neseniai priimtą Europos Parlamento išvadą dėl veiksmų plano, kuris skatina poreikį parengti vertinimo procedūrą, siekiant tinkamai taikyti Buveinių direktyvos 19 straipsnį ir užtikrinti didesnį efektyvumą didžiųjų plėšrūnų išsaugojimo ir valdymo metodams. Komisaras pabrėžė, kad, kaip nurodyta ES gamtos veiksmų plane, dabartinis prioritetas yra remtis esamomis priemonėmis, ir toliau stengtis išspręsti konfliktus vietos ir regionų lygiu.

Apibendrinant, tiek ES komisaras  K. Vella, tiek „FACE“ susitarė, kad būtina glaudžiau bendradarbiauti siekiant pagerinti ES gamtos politikos įgyvendinimą ir supratimą. Taip pat buvo susitarta, kad reikia dažniau rengti susitikimus.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.