Jei Seimas pritars žemės savininkai turės realią galimybę formuoti naujus medžioklės plotų vienetus

Paieškos forma

Jei Seimas pritars žemės savininkai turės realią galimybę formuoti naujus medžioklės plotų vienetus

posedis

Ttrečiadienį Seimo Aplinkos apsaugos komitetas svarstė Medžioklės įstatymo pakeitimų projektus, kurie aršiai aptarinėjami ir sukelia daug aistrų. Prisirinko sausakimša salė.
Rezultatas - pritarta komiteto pirmininko Kęstučio Mažeikos pasiūlytiems pakeitimams, kurie galiausiai atveria galimybę žemės ir miškų savininkams jungtis ir bendrai formuoti ne mažesnius, kaip 1000 ha medžioklės plotų vienetus (kam stipriai priešinasi LMŽD). Aišku, palikta sunkiai įgyvendinama nuostata, kad naują medžioklės plotų vienetą formuojantiems savininkams turi nuosavybės teise priklausyti ne mažiau kaip 70 proc. (LMSA siūlėme - 50 proc.) žemės sklypų bendro ploto.
Asociaciją atstovavo LMSA Medžioklės reikalų komiteto pirmininkas Algimantas Šindeikis. Jo trumpas komentaras po posėdžio:
„2017 m. lapkričio 15 d. Aplinkos apsaugos komiteto posėdis. Medžioklės įstatymo Nr. IX-966 5, 6, 11, 13, 14 ir 15 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas patvirtintas komiteto daugumos balsais. Jei Seimas priims šią įstatymo pataisą žemės savininkai turės realią galimybę formuoti naujus medžioklės plotų vienetus savo nuosavybės pagrindu. Tokia galimybe bus galima pasinaudoti tokiu atveju jei žemės savininkai ne mažesniame kaip 1000 ha plote turės 70 proc. žemės sklypų nuosavybę ir bus įsteigę asociaciją."

Komentarai (1)

Seniai reikėjo per formuoti būrelius. Medžiotojai vangiai saugoja pasėlius, o ūkininkas samdyti negali. Turi būti apibrėžta vieša į būrelius priėmimo tvarka. Apibrėžta svečių į medžioklę priėmimo tvarka. Manau mokesčiai turi būti viešesni.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.