Jonas Talmantas: ar strumbrę sumedžiojusiam žmogui dabar eit pasikart?

Paieškos forma

Jonas Talmantas: ar strumbrę sumedžiojusiam žmogui dabar eit pasikart?

Pernai beveik 2 400 brakonierių buvo skirtos baudos už neteisėtą žvejybą ir medžioklę. Tokie yra Aplinkos apsaugos departamento duomenys. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) pirmininkas Jonas Talmantas teigia, kad skandalingiausias šiemet stumbrės (o vėliau kritusio jos jauniklio) neteisėto sumedžiojimo atvejis pernelyg įaudrino visuomenę ir padarė daug žalos medžiotojų reputacijai. Tačiau J. Talmantas taip pat sako, kad niekas nėra apdraustas nuo klaidų, kurių daro ir kitos visuomenės grupės, todėl vertėtų reaguoti adekvačiai, neperspaudžiant.

Po to, kai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai priklausantis Jonas Slapšinskas neteisėtai nušovė stumbrę, medžiotojų bendruomenė apskritai labai smerkiama. Ką, jūsų nuomone, reikėtų daryti, kad tas įvaizdis pagerėtų?

Smerkimas būna visada. Bet kodėl po automobilių vairuotojų padarytų klaidų, kai įvyksta įvykis, tokio didžiulio smerkimo nebūna. Juk medžiotojas ne specialiai taikėsi tam, kad nušautų stumbrę. Įvyko klaida, bet po tokio smerkimo, ką dabar tam žmogui daryti? Eiti pasikart? Ar dangus dabar griūva, kad nieko negalima padaryti? Pasižiūrėkime, kiek tų stumbrų žūva dėl kraujomaišos. Jau 5-10 metų kalbame, kad tam tikrus individus reikia išimti iš bandos, nes gyvūnai kankinasi ir t.t... Be to, prašoma dabar medžioklių sąrašus paviešinti. Kas tada mes per valstybė, jei pradėsime reikalauti, kas ir su kuo eina kavos gerti...

Manote, kad visuomenė reagavo per jautriai?

Koks čia jautrumas!? Tas jautrumas kažkodėl atsiranda pusmetis iki Seimo rinkimų ir būna pusmetį po Seimo rinkimų. Ar tas žmogus specialiai ėmė ir sumedžiojo stumbrę? Jis gi padarė klaidą, o klaidas darome visi. Nėra tokių žmonių, kurie nedaro klaidų. Sporte, medžioklėje, visur kitur. Ta reakcija, manau, yra didžiulis politikavimas ir sureikšminimas. Žmogus iš karto sumokėjo pinigus, o kritus stumbriukui, susimokės dar trigubai. „Facebook“ plaukioja palyginimas, kad tas, kur vos neužmušė jauną panelę, jam teks susimokėti tik 10 000 Eur, stumbrą nušovus – 36 000. Tai ko vertas pas mus žmogus? Kas bus, kai vilkas einantį į mokyklą vaiką sudraskys? Kas tada bus? Medžiotojai pateikiami dabar kaip visiškai nemąstantys, kraujo ištroškę asmenys.

Pernai už brakonieriavimą medžiojant buvo bausta per 800 asmenų, o už neteisėtą žvejybą – beveik 1600.

Tai labai liūdina, nes, be abejonės, tie atvejai gadina bendrą įvaizdį. Juk kiekvienas neatsakingas darbas įneša sumaištį visuomenėje. Jei žmogus brakonieriauja tinklais, žeberklais, jam pačiam reikėtų pagalvoti, ar verta jam turėti tą žvejo bilietą.

Bet jūs čia daugiau moralizuojate. Gal reikėtų tiesiog didesnių baudų?

Baudos pakankamai griežtos, bet turime kitų bėdų. Pavyzdžiui, medžioklėje iki šiol nėra įteisinti naktinio matymo prietaisai, nors juos galima naudoti net 17 Europos šalių. Kai klausimas paprastas, kas tokią įrangą dabar turi, tai atsakymas irgi paprastas – tai tie, kurie nelegaliai medžioja.

Kaip vertintumėte aplinkosaugininkų darbą, nes dabar labai daug apie tai diskutuojama?

Inspektoriai puikiai sutikrina visus kablelius ir taškus dokumentuose, bet negauto taip uoliai brakonierių ir nestebi, kad pila teršalus į vandenį. Juk ir dabar į Danės upę leidžiami teršalai, bet niekas nemato. O sako, kad Baltijos jūrą labiausiai teršia ūkininkai.

Bet gal aplinkosaugininkų pajėgos per menkos, gal atlyginimai per maži?

Jei mažas atlyginimas, nereikia eiti dirbti šio darbo. Jei visi taip darys, darbuotojams atlyginimai padidės. Neįsivaizduoju, kaip gaudamas 600 eurų atlyginimą vyras gali grįžti namo. Aš iš tokios algos nepragyvenčiau.

https://www.agroeta.lt/jonas-talmantas-ar-strumbre-sumedziojusiam-zmogui-dabar-eit-pasikart?fbclid=IwAR05j3kOpiuLq9qeMJbauhLUMsCn75i7WnVpsq5y2WyX9MPdyl6_rqHz8wc

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.