Kas mėnesį keliuose žūsta beveik tūkstantis laukinių gyvūnų

Paieškos forma

Kas mėnesį keliuose žūsta beveik tūkstantis laukinių gyvūnų

animal

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo ir aplinkosauginių ekstremalių situacijų valdymo skyriaus pareigūnai, dirbantys visą parą, nuo 2017 m. pradžios gavo beveik 12 tūkst. pranešimų iš gyventojų apie aplinkosauginius pažeidimus – iš jų net 7 tūkst. apie automobilių partrenkus – sužeistus ar užmuštus – laukinius gyvūnus visoje Lietuvoje.

Pranešimų dėl įvykių, susijusių su laukiniais gyvūnais, kasmet vis daugėja: 2017 m. III ketvirtį tokių pranešimų gauta net 31 procentu daugiau negu tokiu pat metu 2015 metais. Per šiuos įvykius dažnai sužalojami ir transporto priemonių vairuotojai bei keleiviai.

Kadangi laukinių gyvūnų populiacija Lietuvoje sparčiai didėja, panašių įvykių neabejotinai daugės ir ateityje. Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento viena iš funkcijų – organizuoti ir vykdyti prevencinę veiklą, siekiant išsaugoti gamtos išteklius. Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas jau kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją prie Susisiekimo ministerijos, siūlydamas bendradarbiauti ir kartu įgyvendinti laukinės gyvūnijos apsaugos priemones, siekiant išvengti vis daugėjančių laukinių gyvūnų susidūrimo su transporto priemonėmis Lietuvos keliuose atvejų.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.