Lietuva sieks apribojimų, taikomų dėl afrikinio kiaulių maro, pakeitimų

Paieškos forma

Lietuva sieks apribojimų, taikomų dėl afrikinio kiaulių maro, pakeitimų

vmvt pasitarimas

Šiandien, sausio 3 d., Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje vykusio susitikimo metu aptartos pozicijos, kurių Lietuvos atsakingi atstovai turėtų laikytis Europos Komisijos darbo grupėje svarstant afrikinio kiaulių maro kontrolės priemones.

Su Žemės ūkio ministerijos, Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų ir Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos atstovais sutarta siekti palankesnių mūsų šalies kiaulių augintojams sprendimų ir apribojimų prekybai gyvomis kiaulėmis sumažinimo, drauge numatant papildomas kontrolės ir biosaugos priemones, kurios užtikrintų saugią prekybą gyvomis kiaulėmis ir šviežia kiauliena.

„Turėdami ketverių metų kovos su afrikiniu kiaulių maru patirtį, manau, galime objektyviai įvertinti, kurios Europos Komisijos sprendime numatytos kontrolės priemonės pasiteisino ir yra efektyvios, o kurios – galbūt pernelyg apribojančios ūkio subjektų veiklą, bet neduodančios tokio efekto, kokio buvo tikėtasi. Kaip tik todėl esame parengę keletą pasiūlymų, kuriais siekiame tam tikrų šiuo metu galiojančių priemonių palengvinimo. Šio susitikimo metu siekėme suderinti savo pasiūlymus su visais socialiniais partneriais, kad derėdamiesi su Europos Komisija turėtume svarių argumentų ir tvirtą nacionalinę poziciją“, – sako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.