Medžiotojų pagalba stebint žvėris ir jų ligų požymius

Paieškos forma

Medžiotojų pagalba stebint žvėris ir jų ligų požymius

sergantis zveris

2016 metų pavasarį Norvegijos veterinarijos institute buvo diagnozuota lėtinė elnių išsekimo liga (CWD) laisvoje Pietų Norvegijoje esančiame Nordfjella elnių bandoje. Vėliau šių metų gegužę buvo aptikti dar du šios ligos atvejai laukiniuose briedžiuose. 2018 m. Kovo mėn. Suomijoje, netoli Rusijos sienos, buvo aptiktas dar vienas sergančių laukinių briedžių atvejis. Tai reiškia, kad ši liga neturi sienų ir Europoje plinta nepastebėta.

Medžiotojai yra pirmieji, į kuriuos kreipiamės, kai kalbame apie laukinių gyvūnų ligų stebėjimą. 2018 m. Kovo mėn., Latvija. Kai kurie miško darbuotojai padarė vaizdo iš akivaizdžiai sergančios tauriojo elnio patelės: https://www.facebook.com/zurnalsmedibas/videos/1625532097562339/

Vaizdo įrašas pradėjo plisti socialinėje erdvėje, pasiekė Latvijos Maisto ir veterinarijos tarnybą, tačiau jie neturėjo informacijos apie tai, kur buvo padarytas vaizdo įrašas. Su medžiotojų ir veterinarijos tarnybos p. Ivars Kolodos pagalba buvo rastas vaizdo įrašo autorius, kuris nurodė, kur buvo darytas vaizdo įrašas ir tokiu būdu buvo aptikta konkrečios tauriojo elnio patelės buvimo vieta. Gyvūnas buvo utilizuotas ir visi reikalingi mėginiai buvo paimti.

Laimei, tai nebuvo CWD, nei pasiutligė. Tiksli priežastis dar turi būti nustatyta. Medžiotojai kone kasdien būna miškuose ir jie gali aptikti keisto elgesio gyvūnų, jie gali nustatyti, ar miške yra žvėrių gaišenų ir informuoti atsakingas institucijas. Tad jų pagalba labai reikalinga stebint žvėris ir jų ligų požymius.

Parengta pagal www.iamhunter.eu

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.