Nepavyko nuslėpti neteisėtai sumedžiotos briedžio patelės

Paieškos forma

Nepavyko nuslėpti neteisėtai sumedžiotos briedžio patelės

briedžio patelė

Vėlų gruodžio 9-ios vakarą Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos pareigūnus pasiekė informacija, kad šią dieną medžioklės varant metu medžiotojų būrelio „Kuktiškės“  medžiotojai sumedžiojo suaugusią briedžio patelę. Kadangi šiuo metu medžioti tokios rūšies gyvūnus draudžiama, šį faktą nuslėpė, o keli medžiotojai  patelę išdorojo ir skerdieną pasisavino. Kitą dieną pareigūnai ėmėsi darbo.

Pašekščių kaime (Molėtų r.), vienos iš sodybų kieme, prie šuns būdos, aplinkosaugininkai pastebėjo stambų šviežią kaulą. Užėjus į namus, šios sodybos šeimininkas, medžiotojų būrelio „Kuktiškės“ narys J. V., neslėpė, kad vakar buvo sumedžiotas briedžio jauniklis, parodė ir dalį skerdienos. Kartu nuvykus prie pirminio žvėrienos apdorojimo aikštelės, atliekų duobėje nei briedžio kailio, nei vidaus organų nebuvo. Medžiotojui sunkiai sekėsi prisiminti, kas nušovė gyvūną. Teko važiuoti į medžioklės vietą, o po to ir prie laukinių gyvūnų aptvaro, priklausančio vienam iš šio būrelio medžiotojų, kadangi aptvare turėjo būti išdorojamas gyvūnas. Iškviestas aptvaro savininkas M. K. pateikė medžioklės lapą, kuriame buvo įrašas, kad vakar jis sumedžiojo briedžio jauniklį. Parodė ir panaudotą licenciją briedžio patelei ar jaunikliui sumedžioti. Aptvare buvo sumedžioto žvėries dorojimo vieta. Matėsi šviežiai kastos žemės. Pareigūnai nusprendė iškasti dorojimo liekanas ir įsitikinti, ar išdorota patelė ar jauniklis.

Atkasus kailį su galva jau tapo aišku, kad tai suaugusi briedžio patelė (ką vėliau patvirtino ir trofėjų apžiūros ekspertas). Gyvūno ausyse nebuvo ir įpjovos, rodančios, kad buvo įverta licencija. Po keleto valandų išsamaus tyrimo vis tik paaiškėjo ir tiesa. Pasirodo, briedžio patelę nušovė ne minėtas aptvaro savininkas, o vilnietis D. G. Po varymo susirinkę medžiotojai ir supratę, kad draudžiamu laiku sumedžiota briedžio patelė paprasčiausiai išsigando. Buvo nutarta, kad slapta ją išdoros minėti J. V., M. K. ir A. J. su V. T. Pastarasis savo automobiliu prisikabinęs  J. V. priklausančią priekabą nuvežė į neteisėtai sumedžiotą žvėrį  į aptvarą, kadangi ten saugu, visi keturi išdorojo, dalį mėsos paliko V. J., o kitą nusivežė į šaldiklį. Visą šią istoriją žinojo ir būrelio vadovas, tačiau jokių priemonių nesiėmė.

Neteisėtai sumedžiotą žvėrį gabenusiems ir išdorojusiems keturiems medžiotojams surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal LR ANK 290 str. 8 d., iš V. T. paimtas automobilis ir J. V. priklausanti automobilinė priekaba, kuriais buvo vežamas neteisėtas sumedžiotas laimikis. Medžiotojui vilniečiui D. G. neteisėtai nušovusiam briedžio patelę surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal LR ANK 290 str. 8 d., paimtas ir medžioklinis ginklas bei teks atlyginti gamtai padarytą žalą už vieną neteisėtai sumedžiotą briedžio patelę – 3359 Eur. Visiems penkiems medžiotojams teko laikinai atsisveikinti ir su medžiotojų bilietais. Visa medžiaga dėl nuobaudų skyrimo nagrinėjimui perduota Molėtų rajono apylinkės teismui. Būrelio vadovas už nepranešimą apie jo vadovaujamos medžioklės metu padarytą pažeidimą taip pat nubaustas administracine tvarka.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.