Netikėtas radinys aptvare

Paieškos forma

Netikėtas radinys aptvare

aptvaras

Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, 2017 m. gruodžio 1 d. gavę pranešimą apie laikomą nelaisvėje šerną, apsilankė privačioje sodyboje Perlojos kaime, Varėnos rajone. Atlikus patikrinimą buvo nustatyta, kad pilietis M.M. aptvertame žemės sklype laiko šerną. Laukinio gyvūno globėjas tikino, kad gyvūną laiko nuo 2016 metų, gyvūnas į aptvarą užklydo pats ir buvo labai sulysęs. Nors asmuo žinojo, kad šalyje paskelbtas afrikinis kiaulių maras, tačiau nepaisant draudimų šerną laikė nelaisvėje.

Vadovaujantis priemonių dėl afrikinio kiaulių maro prevencijos įgyvendinimo reikalavimais, fiziniams ir juridiniams asmenims laikyti šernus aptvare draudžiama. Neteisėtai laikytas šernas atiduotas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Varėnos skyriaus specialistų žiniai.

Kadangi leidimo laikyti laukinius gyvūnus bei įsigijimo dokumentų sodybos šeimininkas neturėjo. Pil. M. M. už tai gresia administracinė atsakomybė pagal ANK 303 str. 1 d.- įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 150 eurų.

Asmenys norintys voljeruose, aptvaruose ar kituose statiniuose laikyti laukinius gyvūnus privalo gauti Aplinkos apsaugos agentūros leidimą laikyti nelaisvėje laukinius gyvūnus, taip pat privaloma turėti įsigijimo dokumentus. Laukinių gyvūnų laikymą nelaisvėje reglamentuoja laukinių gyvūnų naudojimo tasyklės:  https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.403513

Kviečiame piliečius būti neabejingais ir apie pastebėtus gyvosios gamtos išteklių naudojimo pažeidimus Alytaus regione informuoti bendruoju pagalbos centro numeriu 112, arba į Alytaus regiono aplinkos  apsaugos  departamento  Gyvosios  gamtos  apsaugos  inspekciją  telefonu: +370 686 76009.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.