Pareigūnai „kilpininką“ sugavo greičiau, nei šis stirnas

Paieškos forma

Pareigūnai „kilpininką“ sugavo greičiau, nei šis stirnas

kilpininkas

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai gavo informacijos apie neteisėtą medžioklę kilpomis. Tikrindami pranešimą pareigūnai šalia vienos iš sodybų Trakų rajone, Jukniškių kaime, rado prie medžių pririštas kilpas.

Š. m. sausio 5 d. inspektoriai surengė pasalą. Apie 9 val. ryto pastebėtas keliu link sodybos einantis maždaug 40 metų amžiaus vyras, kuris priėjęs patikrino kilpas ir pamatęs, kad jos atlaisvintos, kilpas vėl pastatė. Šio veiksmo metu brakonierius ir buvo sulaikytas. Kaip paaiškėjo, tai buvo Jukniškių kaimo gyventojas J. P. Pričiuptas su įrodymais, jis prisipažino, kad neteisėtai medžiojo laukinius gyvūnus statydamas kilpas – jų buvo pastatęs net šešias. Brakonierius pareigūnams pasakojo, kad pamatęs netoli sodo besiganantį būrį stirnų, nutarė jas sugauti lengviausiu būdu. Laimei, pareigūnai „kilpininką“ sugavo anksčiau negu jis – stirnas.

J. P. buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Jam gresia bauda nuo 800 eurų iki 1800 eurų su nusižengimo padarymo įrankių konfiskavimu. Surinkta medžiaga bus perduota Trakų rajono apylinkės teismui procesinio sprendimo priėmimui.

Patekęs į brakonieriaus pastatytą kilpą gyvūnas patiria didžiules kančias: jis smaugiamas, patiria kūno sužalojimus, kol nusilpęs nugaišta. Todėl prašome gyventojų būti sąmoningais, šių pažeidimų netoleruoti ir pranešti aplinkos apsaugos pareigūnams apie daromą žalą gyvūnijai.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.