Šiaulių regione konfiskuoti invazinės rūšies gyvūnai

Paieškos forma

Šiaulių regione konfiskuoti invazinės rūšies gyvūnai

Aplinkos apsaugos pareigūnai Šiaulių regione konfiskavo 52 invazinės rūšies gyvūnus – nutrijas. Už šiuos pažeidimus invazinius gyvūnus laikiusiam, veisusiam ir pardavinėjusiam asmeniui, be gyvūnų konfiskavimo, skirta 150 eurų bauda.

Aplinkos apsaugos departamento teigimu, nutrija nuo 2016 rugpjūčio 3 d. yra įtraukta į Europos Sąjungai (ES) susirūpinimą keliančių invazinių svetimų rūšių sąrašą. Asmenims, kurie laiko invazines rūšis komerciniais tikslais ir jas įsigijo prieš tas rūšis įtraukiant į šį ES sąrašą, buvo leidžiama ne ilgiau kaip 2 metus nuo konkrečios rūšies įtraukimo į minėtą sąrašą laikyti ar vežti tos rūšies gyvus egzempliorius arba galinčias daugintis jų dalis, siekiant juos (jas) parduoti arba perduoti asmenims, kuriems yra išduotas Leidimas naudoti invazines rūšis moksliniams tyrimams, ex-situ išsaugojimui arba naudoti invazines rūšis medicinos tikslais, kai to reikia siekiant daryti pažangą žmonių sveikatos srityje, jei egzemplioriai laikomi uždaroje valdoje ir vežami uždarame konteineryje, ir jei sudarytos visos sąlygos, kad tie egzemplioriai negalėtų daugintis ar ištrūkti į laisvę, arba tuos egzempliorius sunaikinti nesukeliant kančios siekiant išeikvoti jų išteklius vadovaujantis teisės aktų nustatyta tvarka.

Gyvus egzempliorius parduoti arba perduoti asmenims nekomerciniais tikslais leidžiama 1 metus po jų įtraukimo į minėtą sąrašą, jei egzemplioriai laikomi uždaroje valdoje ir vežami uždarame konteineryje ir sudarytos visos sąlygos, kad tie egzemplioriai negalėtų daugintis ar ištrūkti į laisvę.

https://www.agroeta.lt/siauliu-regione-konfiskuoti-invazines-rusies-gyvunai?fbclid=IwAR0hzsERj-SFIreXvNaTdOoY2XB738lxq5ocByqUzTR9tDZQaM3_jeX5UPA

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.