Sulos leidimui - aplinkosauginiai reikalavimai

Paieškos forma

Sulos leidimui - aplinkosauginiai reikalavimai

Sula is berzo

Kai nutirpsta sniegas, o medžiai dar visi pliki – tik ruošiasi naujam gyvybės etapui – pumpurų sprogimui, pats laikas leisti sulą. Sulos leidimas – atsakomybės reikalaujantis darbas, todėl primename pagrindinius reikalavimus.

Valstybinėje žemėje sulą leisti galima iš tų medžių, kurie bus kertami ne  vėliau  kaip po 5 metų ir ne plonesnių kaip 20 cm skersmens. Jeigu medžiai bus  nukirsti ne vėliau kaip po metų, sula gali būti leidžiama ir iš plonesnių medžių. Toje vietoje, kur bus gręžiama skylė, leidžiama, nepažeidžiant luobo, nudrožti  žiauberį. Skylės sulai leisti gręžiamos ne aukščiau kaip 1 m nuo žemės  paviršiaus. Skylių skersmuo neturi viršyti 2 cm, o jų gylis medienoje - 3 cm. Tarpai tarp išgręžtų skylių turi būti ne mažesni kaip 10  cm. Baigus leisti sulą, skylės turi būti užkemšamos.

Privačios žemės savininkams, leidžiantiems  sulą  asmeniniam naudojimui, apribojimai netaikomi. Asmenims, ketinantiems leisti sulą privačioje žemėje, leidžiama leisti sulą tik gavus žemės savininko sutikimą.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.