Šv. Huberto dieną – linkėjimai puoselėti gamtai palankią medžioklės kultūrą

Paieškos forma

Šv. Huberto dieną – linkėjimai puoselėti gamtai palankią medžioklės kultūrą

hubertas

Šiandien, lapkričio 3-iąją, minima Šv. Huberto – medžiotojų globėjo – diena. Mūsų šalyje yra apie 31 tūkst. žmonių, turinčių leidimus laikyti medžioklinius ginklus, vadinasi, ir teisę medžioti. Tarp jų – apie 300 moterų. Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento (Vilniaus RAAD) kontroliuojamoje teritorijoje yra net 132 medžioklės plotų vienetai, juose medžioja daugiau kaip 7 tūkstančiai medžiotojų.

„Aplinkosaugininkai ir sąžiningi medžiotojai turi vieną bendrą tikslą – rūpintis gamta ir saugoti laukinę gyvūniją. Šiemet pilietiškų medžiotojų dėka Vilniaus ir Trakų rajonuose buvo išaiškinti šiurkštūs pažeidimai, kai bene žiauriausiu būdu – kilpomis – buvo gaudomi laukiniai gyvūnai. Sveikindami medžiotojus su jų švente, norime palinkėti gražių, taurių, įsimintinų bei taisyklingų medžioklių ir gamtą tausojančių sprendimų. „Medžioklei valio!“, –  tradiciniu pasisveikinimu visus šalies medžiotojus sveikina Vilniaus RAAD direktorius Marius Švaikauskas.

Lietuvoje vadinamąsias Hubertines, kaip medžiotojų dieną, pažymimą daugelyje Europos šalių, pradėta aktyviai minėti tik pastarąjį dešimtmetį. Šv. Hubertas laikomas medžioklės globėju, simbolizuojančiu ne tik šimtametes jos tradicijas, bet ir gamtą tausojančią medžioklę. Mūsų šalyje medžiotojų globos dėka padaugėjo tauriųjų elnių, danielių, briedžių, stirnų, juk medžiotojai ne tik medžioja, bet ir rūpinasi miško gyventojais: įrenginėja pašarines aikšteles, druskos laižyklas, ėdžias, nuolat jas papildo grūdiniais pašarais, cukriniais runkeliais. Medžioklės plotų naudotojų pareiga – saugoti medžiojamuosius gyvūnus nuo neteisėto jų naudojimo – brakonieriavimo. Jie betarpiškai bendradarbiauja su aplinkos apsaugos pareigūnais, teikia apskaitos duomenis, informaciją apie sumedžiojimus, kritusius gyvūnus, ligos atvejus, pastebimus pažeidimus ir kt.

Šv. Huberto dienos minėjimai Lietuvoje:

2017 m. lapkričio 3 d., penktadienis

17 val. Mišios Sintautų bažnyčioje, 18 val. šv. paminėjimas Sintautų kultūros centre,19 val. koncertuoja „Radžis“, nuo 20 val. šventinis furšetas. (Šakių rajone, Sintautuose)

17 val. Mišios Kurtuvėnų bažnyčioje, 18 val. VU dėstytojų pranešimai Kurtuvėnų dvaro sodybos ratinėje (Parko g. 2), 20 val. Diskusija „Medžioklės etika šiandienos Lietuvoje“, 20.30 val. K. Slivskio naujausių knygų ir fotografijų paroda. 18 - 21.30 val. medžiotojiškos sriubos varžytuvės. (Šiaulių rajone, Kurtuvėnuose)

17 val. Mišios Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, po mišių-medžiotojiškas pobūvis kavinėje „Diana“ (Šiaulių g. 7, Zarasai)

18 val. Mišios Kauno Šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų) bažnyčioje, Papilio g. 9 (Kaunas).

18 val. Mišios Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje. (Utenoje)

18 val. Mišios Krekenavos švč Mergelės Marijos ėmimo į dangų bazilikoje (Bažnyčios g. 18, Krekenava, Panevėžio rajonas).

19 val. Mišios Šv. Kryžiaus išaukštinimo bažnyčioje, kurių metu skambės rago melodijos. Gros pučiamųjų instrumentų kolektyvas. (Šilutėje)

2017 m. lapkričio 4 d., šeštadienis

Anykščių rajone, Troškūnuose (detalesnės informacijos teiraukitės LMŽD Anykščių skyriuje)

12 val. Mišios Švč. M. Marijos Vardo bažnyčioje (Sasnavos miestelyje, Marijampolės savivaldybėje).

2017 m. lapkričio 5 d., sekmadienis

9 val. Mišios Dotnuvos bažnyčioje, nuo 12 val šventė ( Kėdainių MŽD šaudykloje (Daukšių km) ).

12:30 Mišios šv. Juozapo bažnyčioje, 14 val. Papilės kultūros namuose kapelų festivalis (Akmenės rajone, Papilėje)

2017 m. lapkričio 17 d., penktadienis

Vilniuje, Halės turgaus patalpose (detalesnės informacijos teiraukitės Vilniaus medžiotojų draugijoje)

Na o sekmadienį, lapkričio 5 dieną, 8:30 BTV kanalu, „Tauro rago“ laidoje apie Šv. Hubertą, šios dienos minėjimą ir karališkąsias medžiokles:

  

 

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.