Tado Ivanausko 135-osioms gimimo metinėms – konkursai ir gamtosauginės paskaitos

Paieškos forma

Tado Ivanausko 135-osioms gimimo metinėms – konkursai ir gamtosauginės paskaitos

Tadas Ivanauskas

Rytoj ir poryt į Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejų susirinks neįprastai daug moksleivių ir jų mokytojų. Jie dalyvaus Tado Ivanausko 135-osioms gimimo metinėms skirtuose renginiuose.

Šventinis renginys „Prof. Tado Ivanausko mintys visada gyvos“ prasidės rytoj 14 val. Jo metu pasirodys meno kolektyvai, bus skaitoma paskaita apie paukščių globą žiemą, apdovanoti Kauno ugdymo įstaigų moksleivių padarytų lesyklų parodos-konkurso nugalėtojai.

Poryt, gruodžio 15-ąją, vyks respublikinis 3-4 klasių moksleivių žinių apie gamtą konkursas „Aš apsisprendžiu“. Beje, taip pavadinta jau po Tado Ivanausko mirties išėjusi jo prisiminimų knyga. Konkurso dalyviai teorines ir praktines užduotis atliks čia pat, muziejaus ekspozicijų salėse.

Daugiau kaip pusė šimto pedagogų klausysis paskaitų apie gamtosauginį ugdymą. Vienas iš lektorių – žinomas gamtininkas ir rašytojas, Aplinkos ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vyriausiasis specialistas Selemonas Paltanavičius. Pasak jo, Tadas Ivanauskas yra viena iškiliausių Lietuvos asmenybių, mūsų gamtosaugos tėvas, išugdęs ne vieną gamtininkų kartą.

Su Tadu Ivanausku yra glaudžiai susijusi ir visa Kauno zoologijos muziejaus istorija. Dar būdamas moksleivis jis pradėjo preparuoti gyvūnus, rinkti vabzdžius, moliuskus. Savo rinkinį nuolat pildė ir studijuodamas Sorbonoje, ir dirbdamas Peterburge, ir keliaudamas su ekspedicijomis. Tado Ivanausko iniciatyva 1919 m. Lietuvoje buvo įsteigta Gamtos tyrimo stotis, vėliau pavadinta zoologijos muziejumi. 1970 m. muziejui suteiktas jo įkūrėjo Tado Ivanausko vardas.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.