TARTASI MEDŽIOKLĖS KLAUSIMAIS IR NE TIK

Paieškos forma

TARTASI MEDŽIOKLĖS KLAUSIMAIS IR NE TIK

diskusija

2017 m. spalio 4 d. Aplinkos ministerijoje posėdžiavo Medžioklės tvarkymo konsultacinė taryba. Tarybos svarbiausias uždavinys teikti pasiūlymus, išvadas ir rekomendacijas dėl medžioklės ūkio tvarkymo programų, projektų, teisės aktų, reglamentuojančių medžioklę, rengimo tobulinimo ir įgyvendinimo bei kitais medžioklės klausimais valstybės ir savivaldybių institucijoms bei medžioklės plotų naudotojams.

Susitikimo metu buvo diskutuojamas vilkų sumedžiojimo limitų nustatymas per 2017-2018 m. medžioklės sezoną, medžioklės su lankais įteisinimo Lietuvoje galimybė, įstatymo, kuriuo siūloma didinti mokesčio už medžiojamųjų gyvūnus išteklių naudojimą tarifus, projekto aptarimas, medžioklinių šunų naudojimas medžioklėje, išmanaus medžiotojo sistemos pristatymas. Taip pat buvo grįžtama prie šernų populiacijos reguliavimo (mažinimo) siekiant suvaldyti AKM plitimą šernuose, naktinio matymo taikiklių naudojimo medžiojant šernus AKM prevencijos tikslais, medžioklės apribojimai rezervatų buferinėse zonose bei telmologiniuose ir ornitologiniuose draustiniuose ir kiti aktualūs klausimai medžiotojams.

Iki spalio mėn. 15 dienos Aplinkos ministerija turi pateikti limitą, kiek bus leidžiama sumedžioti vilkų. Diskusija šiuo klausimu taip įsismarkavo, kad likusiems klausimams laikas liko ribotas. Artėjančio sekmadienio „Tauro rago“ laidoje diskusija, kiek per 2017–2018 m. medžioklės laikotarpį, kuris prasidės spalio 15 d., bus leidžiama sumedžioti vilkų. 

Komentarai (1)

Esu visiškai prieš medžioklę su lankais. Dar kol kas pasitaiko medžiojančių kanopinius žvėris su grankulkėmis, ar netgi smulkiais šratais "prifarširuoja" gyvūnus ir suteikia jiems begalines kančias. Turėtų būti priimta taisyklių pataisa, kad kanopiniai medžiojami tik kulkomis. Įsivaizduoju elnius ar kt stmbius gyvūnus panašius į ežius po medžioklės su lankais. Tai prasilenkia su medžioklės etika ir humanišku elgiasiu su gyvūnais. Kitas svarbus klausimas tai tylusis varymas. Šiuo metu tai pats efektyviausias būdas mažinti AKM pavojų ir jo plitimą, bet atsirado reikalavimas jo metu medžiotojams būti bokšteliuose (atseit dėl saugumo). Gerbiamieji, medžiotojas visada privalo atlikti saugų šūvį matydamas aiškiai į kokį žvėrį šauna ir kokia jo šūvio trajektorija. Ar tai būtų medžioklė sėlinant ar varant tyliuoju varymu.Tai elementarus saugumas. O būtent varant tyliuoju varymu neišsivaiko gyvūnai, mažėja jų migracija ir galima atsirinkti ir padaryti šūvį į stovintį ar lėtai einantį gyvūną. Manau , kad reikėtų iš medžioklės taisyklių išimti reikalavimą turėti bokštelius medžioklei varant tyliuoju būdu. Arba medžiotojai turi nešiotis kėdutes , kurios bus kaip bokštelis :-) . Pagarbiai....

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.