Trakų rajono brakonieriui – griežta bausmė

Paieškos forma

Trakų rajono brakonieriui – griežta bausmė

automobilis

Vilniaus apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjo V. Š. skundą ir pripažino, kad Trakų rajono apylinkės teismas tinkamai išnagrinėjo bylą, todėl pažeidėjui teks ne tik paploninti piniginę, bet ir atsisveikinti su automobiliu bei medžiokle.

Trakų rajono apylinkės teismas š. m. rugpjūčio pabaigoje baigė nagrinėti itin painią bylą, kurioje brakonierius bene visais įmanomais būdais bandė išvengti atsakomybės už draudžiamu metu sumedžiotą stirniuką, ir kaltininkui V. Š. atėmė teisę medžioti net 3 metams.

Šis pažeidimas paaiškėjo dar praėjusių metų vasarą, kai Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai 2016-08-25 gavo pranešimą, kad Elektrėnų policijos komisariato pareigūnai kelyje Vievis – Aukštadvaris, ties Užumiškių kaimu, Elektrėnų sav., apie 23 val. sustabdė automobilį VW GOLF, kurio bagažinėje aptiko peršautą stirnos patino jauniklį.

Automobilį vairavo Z.G., kartu su juo važiavo keleivis T.M., kurie aplinkosaugininkams teikė vis naujas stirniuko atsiradimo versijas: viena iš keisčiausių – esą stirniukas rastas autobusų stotelėje. Vilniaus RAAD pareigūnams jau ne kartą teko klausytis panašių pažeidėjų pasiteisinimų, todėl patyrę inspektoriai nepatikėjo, kad stirnai prireikė viešojo transporto paslaugų, o Z. G. ir T. M., tikriausiai, išsigando, kad bus apkaltinti nušovę stirną, todėl ilgai nelaukę papasakojo apie savo draugo V. Š. įvykdytą nusižengimą ir prisipažino jam bendrininkavę atgabenant nelegaliai sumedžiotą žvėrį. Z. G. ir T. M. nuvykę į Užumiškių k. esančią pievą, paėmė sumedžiotą gyvūną, nunešė ir įdėjo į automobilio bagažinę, o bevažiuojant buvo sulaikyti policijos pareigūnų. Medžioklės Lietuvos Respublikoje teritorijoje taisyklės stirnos jauniklius leidžia medžioti nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d. Šiuo atveju V. Š. stirniuką sumedžiojo rugpjūčio 25 d., todėl laukinis gyvūnas laikomas sumedžiotu neteisėtai. Pagal tuo metu galiojusį Administracinių teisės pažeidimų kodekso 85 str. 4 d., Z.G. ir T.M. buvo surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai. Taip pat, apžiūrint Z.G. gyvenamąją sodybą buvo surasta kilpa medžiojamiesiems gyvūnams gaudyti, o Z.G. surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas pagal ATPK 85 str. 3 d.

Šią bylą teismas nagrinėjo beveik metus. Nors kaltininkai visaip stengėsi išvengti atsakomybės ir suklaidinti teismą, tačiau patys ne kartą susipainiojo savo parodymuose, o teismui pavyko nustatyti objektyvią tiesą. Trakų rajono apylinkės teismas Z.G. nubaudė 1000 eurų bauda su transporto priemonės VW GOLF konfiskavimu, o T.M. 1300 eurų bauda.

Nepamirštas ir pagrindinis „herojus“ V.Š., kuris būdamas medžiotoju, draudžiamu metu sumedžiojo stirniuką. Trakų rajono apylinkės teismas 2017-08-23 nutarimu V.Š. skyrė 1300 eurų baudą su teisės medžioti atėmimu trejiems metams. Vilniaus apygardos teismas š. m. gruodžio 20 d. nutartimi Trakų rajono apylinkės teismo nutarimą paliko nepakeistą.

V.Š. taip pat turės atlyginti beveik 1000 eurų siekiančią žalą gamtai.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.