Iš ūkio pabėgusi karvė prieglobstį rado stumbrų bandoje

Paieškos forma

Iš ūkio pabėgusi karvė prieglobstį rado stumbrų bandoje

Karve stumbru bandoje

Karvė nustebino lenkų gamtininkus – ši žiemoti pasiryžo kartu su maždaug 50 laukinių stumbrų banda, netoli Baltvydžio girios, rytinėje Lenkijos dalyje.

Pasirodo, karvė pati paspruko iš vietos ūkio dar praėjusį rudenį ir buvo pastebėta netoli sienos su Baltarusija, pranešė Lenkijos naujienų portalas TVN24, kurį cituoja britų transliuotojas BBC. Ornitologas Adamas Zbyrytas buvo pirmasis, kuris pastebėjo šviesiai rudos spalvos karvę, prisišliejusią prie stumbrų bandos. Tą kartą TVN24 gamtininkas pasakojo, kad stumbrų banda netoli Baltvydžio girios – įprastas reginys, tačiau vienas individas tuoj pat atkreipė jo dėmesį. „Gyvūnas buvo išskirtinės spalvos – šviesiai rudas, visai kitoks, negu likusi stumbrų banda. Mat stumbrai yra tamsiai rudo kailio“, – pasakojo ornitologas. Iš pradžių pamanęs, kad tai gali būti mutavęs stumbrų palikuonis, jis čiupo žiūronus ir tuoj pat įsitikino, kad tai – limuzinų veislės mėsinė karvė. Ši galvijų rūšis kilusi iš Prancūzijos ir yra itin populiari Lenkijoje. Jaunas gyvulys atrodė sveikas ir nesužalotas stumbrų bandos. Rudenį, kai karvė pirmą kartą buvo pastebėta stumbrų bandoje, gamtininkai teigė, kad prasidėjus žiemai ši turėtų grįžti iš kur atėjusi. Tačiau šią savaitę karvę, prisišliejusią stumbrų bandoje, pastebėjo ir užfiksavo biologas Rafalis Kowalczykas. Žiemai įpusėjus karvė atrodė kuo puikiausiai – sveika ir nesužalota.

Dr. R. Kowalczykas portalui TVN24 pasakojo, kad tai pirmas kartas, kai jis mato karvę stumbrų bandoje. „Karvė nėra labai pritapusi stumbrų bandoje, mat stumbrų banda elgiasi kaip vienas bendras organizmas, o ši neretai stovi nuošalyje“, – sakė biologas. Anot jo, tikėtina, kad stumbrų banda karvę apsaugojo nuo plėšrūnų – vilkų, kurie šią žiemą stebėti Baltvydžio girios pakraščiuose. Nors iš šalies gali pasirodyti, kad karvei pavojus negresia, dr. R. Kowalczykas perspėjo, kad svetimas gyvulys bandoje gali sukelti rūpesčių stumbrams. Biologo teigimu, ši neįprasta draugystė gali peraugti į poravimosi procesus – maždaug 600 stumbrų populiaciją Baltvydžio regione gali papildyti hibridiniai individai. „Kitas pavojus yra tas, kad hibridiniai jaunikliai yra labai dideli, todėl karvė, atsivesdama juos, gali nugaišti“, – portalui TVN24 sakė biologas. Tiesa, kol kas jauna karvė yra dar nepasiruošusi poravimuisi, o žiemai baigiantis bus ieškoma būdų, kaip ją grąžinti į ūkį.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.