Veterinarijos gydytojas suteikė medžiotojams leidimą naudoti šernieną neįvertinęs teigiamų tyrimų

Paieškos forma

Veterinarijos gydytojas suteikė medžiotojams leidimą naudoti šernieną neįvertinęs teigiamų tyrimų

Trichina

Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) pradėtas vidinis tarnybinis tyrimas aiškinantis galimo trichineliozės protrūkio priežastis. Tyrimas pradėtas įtarus, kad Joniškio VMVT darbuotojas pateikė rajono medžiotojams klaidingą informaciją apie dviejų sumedžiotų šernų laboratorinių tyrimų rezultatus dėl trichineliozės.

„Pakartotinai tikrinat iš Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto gautą informaciją apie atliktų laboratorinių tyrimų rezultatus, buvo pastebėta, kad už mėginių paėmimą atsakingas Joniškio VMVT vyriausiasis veterinarijos gydytojas suteikė medžiotojams leidimą naudoti šernieną įvertinęs tik tyrimo dėl afrikinio kiaulių maro rezultatus, tačiau neįvertino teigiamų tyrimų dėl trichinelių. Tai inspektorius privalėjo atlikti ir tinkamai informuoti medžiotojus”, – pabrėžė Joniškio VMVT viršininkas Giedrius Kuolas.

Kadangi leidimą gavę medžiotojai šernieną išsidalino, apie paaiškėjusius faktus nedelsiant buvo informuoti visi asmenys, galėję vartoti trichinelėmis užkrėstą mėsą. Nustatyta, kad termiškai apdorotą šernieną vartojo iš viso 15 asmenų, jie visi nukreipti profilaktiškai stebėti sveikatą ar gydytis. Užkrėstos šernienos likučiai surinkti ir saugiai sunaikinti.

Joniškio VMVT pradėtas tarnybinis tyrimas dėl aplaidumo vykdant tarnybines pareigas.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.